Zlato pro radost

Neexistují žádné informace o tom, že by ve Spartě byly peníze. Ve starověké Spartě se peníze neužívaly, protože obyvatelé věřili, že by to mohlo ohrozit jejich hrdost a soudržnost. Místo toho se obyvatelé Sparty spoléhali na obchod s ostatními řeckými státy a obecné zboží.

Ve starověkém Řecku se ve Spartě využívalo mnoho metod pro výcvik a výchovu dětí. Všechny děti ve věku 7 let byly posílány do obecního výcvikového střediska, kde byly vychovávány a učeny. Tato výchova byla zaměřena na fyzickou zdatnost a bojové dovednosti. Děti byly vystavovány drsným podmínkám, které měly připravit na jejich role v společnosti.

Základem výcviku ve Spartě bylo „agoge“, což byla výchovná metoda zaměřená na fyzickou zdatnost. Děti byly vystaveny drsnému výcviku a výchově, která zahrnovala běh, plavání, boj beze zbraní, skákání, lukostřelbu a lukostřelbu. Všechny tyto dovednosti byly nezbytné pro přežití ve válce.

Další částí výcviku ve Spartě byla „militární výchova“. Děti byly vycvičeny ve zbraních, jako jsou meče, štíty a luky. Také se učily taktice a strategii. Kromě toho se učily válečným písním a příběhům.

Výchova ve Spartě také zahrnovala výcvik v umění a kultuře. Děti se učily hrát na hudební nástroje a zpívat. Také se učili poezii, historii a filozofii.

Všechny tyto metody byly používány ve Spartě k výcviku a výchově dětí. Bylo to důležité pro přežití a prosperitu spartské společnosti. Ve starověkém Řecku se platilo za výcvik a výchovu dětí většinou penězi, které byly předávány rodičům. Rodiče pak mohli použít peníze na výdaje spojené s výcvikem dítěte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..