Zlatý slitek Argor Heraeus 1 g

SGZC01

Nové

Zlatý slitek o hmotnosti 1 gramu od švýcarského rafinéra Argor-Heraeus.

Ryzost 999,9/1000 (24 karátů).

Slitek je vložen do kartičky s certifikátem a zavařen ve fólii.

Rozměry slitku:

Výška: 15 mm

Šířka: 8,7 mm

Tloušťka: 0.5 mm

Více informací

Skladem

1 210,00 Kč

Více informací

Zlatý slitek o hmotnosti 1 gramu od švýcarského rafinéra Argor-Heraeus.

Ryzost 999,9/1000 (24 karátů).

Slitek je vložen do kartičky s certifikátem a zavařen ve fólii. Slitek je číslovaný.

 

Švýcarský zlatý slitek Argor Heraeus odpovídá standardu London Good Delivery, díky kterému je akceptován na všech světových trzích. 

Rozměry slitku:

Výška: 15 mm

Šířka: 8,7 mm

Tloušťka: 0.5 mm

Společnost Argor-Heraeus SA

Investiční zlato musí splňovat vždy ty nejvyšší nároky. Mezi přední zušlechťovatele vzácných kovů a výrobce slitků patří společnost Argor-Heraeus SA. Společnost byla založena v roce 1951 jako rafinérie ARGOR SA se sídlem v Chiasso ve švýcarském kantonu Ticino. Název společnosti byl odvozen od její činnosti - z francouzského ARGent a OR (stříbro a zlato).

argor vyrobaHistorie firmy 

V roce 1973 převzala majoritní podíl v rafinerii banka UBS (Union Bank of Switzerland). O třináct let byl založen společný podnik mezi UBS a Německým holdingem Heraeus, Hanau a vznikla firma s názvem Argor-Heraeus SA. Společnost přestěhovala hlavní sídlo do větších výrobních prostorů v Mendrisio v jihovýchodním Švýcarsku a výroba byla navýšena. V roce 1998 prodala UBS svůj podíl a vlastníky se stali Heraeus a Argor-Heraeus management (nejde to napsat nějak hezčeji češtěji, třeba management Argor-Heraeus). Za necelý rok se novým akcionářem stala společnost Commerzbank a o něco později i rakouská mincovna Munze Osterreich (přehláskovaná písmena prosím J). Tuto strukturu si společnost udržela dodnes Argor-Heraeus SA. (to Argor-Heraeus patří spíš za slovo společnost ne?) 

Struktura společnosti 

Firma je dodnes plně soukromou společností částečně vlastněnou německou firmou Heraeus Holding GmbH, jejíž management firmě zajišťuje celosvětovou reputaci a úspěch v oblasti rafinace drahých kovů a ostatních oblastech, Commerzbank International SA, která poskytuje finanční spolehlivost, rakouskou Státní mincovnou Münze Österreich AG, jež přispívá svým know-how a distribučními cestami. 

„Good Delivery“ 

Firma Argor-Heraeus SA je od roku 1961 je akreditována u LBMA (London Bullion Market Association) ve zlatém seznamu „Good Delivery“ rafinérů a od roku 1992 ve stříbrném seznamu „Good Delivery“ rafinérů, což znamená, že kvalita jejich produktů odpovídá nejvyšším standardům a jsou celosvětově akceptovány. Společnost je akreditována na všech významných světových burzách. 


argorProdukty společnosti
 

Argor-Heraeus SA zušlechťuje zlato, stříbro a vyrábí slitky ze vzácných kovů. Kromě toho zpracovává další výrobky z drahých kovů pro průmyslové použití. Společnost také vyrábí slitky na zakázku pro významné světové společnosti. 

Společnost se proslavila patentovanou metodou aplikace speciálního optického znaku – KinegramR na zadní stranu povrchu zlatých ražených slitků – značených KinebarTM.

Výsledkem je nádherný obrazový efekt skládající se z motivu a duhového spektra barev. Krásný vzhled současně slouží jako vysoce účinný ochranný a bezpečnostní prvek proti padělání bankovních zlatých slitků. Zlaté slitky KinebarTM mají celosvětovou exklusivitu.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

15 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain