Stříbrná mince Rok Kozy 2015 1 Oz Zobrazit větší

Stříbrná mince Rok Kozy 2015 1 Oz

Nové

Stříbrná investiční mince

Nominální hodnota: 1 AUD

Průměr: 45,6 mm

Tloušťka: 2,6 mm

Hmotnost: 31,135 g 

Ryzost kovu: 999/1 000 Ag (Stříbro)

Země původu a emitent: Austrálie; Perth Mint

Více informací

Skladem

858,00 Kč

Více informací

Australská mincovna Perth Mint vydává exklizivní Lunární sérii, která je věnována čínskému lunárnímu kalendáři. Lunární kalendář má 12letý cyklus a Perth Mint vydává každý rok nové zvíře z lunárního kalendáře.

Lunární kalendář

Lunární série se stala jednou z vůbec nejoblíbenějších sérií sběratelských mincí na světě. Původně byla představena pouze ve zlatém provedení, ale v roce 1999 se Perth Mint rozhodl pro ražbu i stříbrné varinty těchto velmi populárních mincí.

Mince se razí jen v určitém nákladu a díky tomu získávají také numismatickou hodnotu a ze svých investorů často dělají také vášnivé sběratele. Jejich likvidita je rovněž vynikajicí a je možné je bezproblémově prodat v podstatě na celém světě. Série je velmi populární díky své velmi vysoké kvalitě provedení a také díky umělecké kvalitě předloh pro ražby. Mnoho odborníků a sběratelů zastává názor, že australská mincovna Perth Mint nemá v kvalitě provedení svých výrobků na světě konkurenci.

Lunární série zlatých mincí je vždy ražena v maximální ryzosti 9 999/10 000 a stříbrné mince jsou rovněž raženy v maximální možné ryzosti 999/1 000.

Lícní strany mincí vždy zobrazují portrét britské královny Alžběty II.

Rubová strana je věnována zvířeti daného roku podle čínského lunárního kalendáře.

Příslušenství

13 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde