Stříbrná mince American Eagle 1 Oz

Nové

Stříbrná investiční mince

Nominální hodnota: 1 USD

Průměr: 40,6 mm

Tloušťka: 2,98 mm

Hmotnost: 31,107 g 

Ryzost kovu: 999/1 000 Ag (Stříbro)

Země původu a emitent: Spojené státy americké; United States Mint

U investičních stříbrných mincí nerozlišujeme jejich ročník. Pokud máte zájem o konkrétní ročník, neváhejte nás kontaktovat a pokusíme se pro vás požadovanou minci obstarat.

Více informací

Skladem

692,00 Kč

Více informací

Nejpopulárnější americká mince, ražená z ryzího stříbra je oblíbená mezi sběrateli a investory po celém světě, především však na území Spojených států amerických. Americká United States mint ji razí již od roku 1986.

Přesná ryzost této mince činí 99,93% stříbra (Ag) a 0,07% mědi (Cu). Díky tomu má mince vyšší odolnost proti otěru a drobným oděrkám. Veškeré stříbro použité na výrobu této mince pochází jedině z území Spojených států amerických. její vzhled vychází z veleúspěšné dvacetidolarové Double Eagle, emitované mezi lety 1907 a 1933.

Na líci je vyobrazena kráčející postava americké Liberty (Svobody), provedená podle návrhu Adolfa A. Weinmana z roku 1916. Zahalená do typické americké vlajky s hvězdami a pruhy kráčí vstříc vycházejícímu slunci, nesouc při tom větve vavřínu a dubu, symbolů občanské a vojenské slávy svého národa.

Rub mince vyobrazuje heraldického orla, jeden ze symbolů novodobých Spojených států amerických.

Příslušenství

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

13 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde