Svatební dukát 2015 Proof

30917-611

Nové

Hodnotný dar ke svatbě od České mincovny v provedení z ryzího zlata. Dukát je balený v dárkové papírové krabičce zlaté barvy.

Průměr: 20 mm

Hmotnost: 3,49 g

Ryzost: 986/1 000 Au (Zlato)

Více informací

Skladem

5 750,00 Kč

Více informací

„Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.“         - John Lennon

Událost, jakou je svatba, si lze těžko představit bez prstýnků, které již dlouhá staletí značí spojení duší a stvrzení manželského slibu. Dalším velkým symbolem, jenž by neměl v tento velký den chybět, je krásný a hodnotný dar ve formě zlatého svatebního dukátu od České mincovny. Ta připravila oblíbenou emisi také pro rok 2015.

Zlato odjakživa představovalo štěstí, bohatství a moc. Stejné atributy by měly provázet oba novomanžele po celý společný život –štěstí z vzájemného poznávání, bohatství společných prožitků a moc lásky, která překoná všechny těžkosti. V malém uměleckém díle od České mincovny jsou vepsána nejčistší a nejupřímnější přání nádherných let prožitých bok po boku, v dobrém i zlém, v bohatství i chudobě, v nemoci i ve zdraví. Věnujte svým blízkým drahocenný dárek s velkou osobní hodnotou, jenž jim bude navždy připomínat jeden z nejkrásnějších momentů jejich života.

Svatební dukát z ryzího zlata ve výjimečné kvalitě proof se stane skutečným rodinným pokladem také díky mistrovskému zpracování obou stran. Averzu se zhostil přední český medailér MgA. Josef Oplištil, jehož rukopis lze rozpoznat jak v krásném květinovém podkladu, tak v silném motivu snubních prstýnků propojených se srdcem. Reverz je pak dílem akademické sochařky Majky Wichnerové, která mu vtiskla symboliku spojení muže a ženy.

6 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde